(IN)tolerance… Aha

Mé oblíbené protimluvy z fejsbukových postů a komentářů jsou ty o toleranci, tolerantních (a vůbec všech tvarech slova tolerance). Nejlépe se to dá demonstrovat na diskuzích militantních milujících maminek, které své posvátné názory (např. k očkování) při první konfrontaci s rozumem završují nosnými argumenty jako “to je na každém z nás”, “je to tvoje rozhodnutí”, “je to o toleranci”.

Milé maminky tak pasivně agresivně nesouhlasí s nesouhlasem proti jejich názoru a brojí proti netolerantním, kteří je neustále napadají, brání jim dělat vlastní rozhodnutí a dopouští se na nich křivdy a netolerance. No aha! Neříkejte! Já jen že… Oháníte se tolerancí? Útočíte na ty, co mají jiný názor, bez racionálních argumentů tlačíte ten svůj a přijde vám, že přece – protože byste nikdy neudělala nic, co by ublížilo vašemu dítěti (wow! to je první nečekané rozuzlení, jako katarze celého toho dramatického postu, to mě překvapilo víc než rozvod božského Brada a boží Angeliny, překvapilo mě to víc, než když v Dallasu umřel Bobby, o tom žádná, ale dokonce víc, než když znovu ožil) – je to korektně vystavěný spor, ve kterém jasně vyhráváte. Je tolerance další z pojmů, který se snažíte sémanticky dehonestovat?

Ráda bych se na tomto místě odkázala na článek ze stránek, které jsou ve vašich informačních zdrojích z těch nejerudovanějších a nejvědečtějších, jakože z vašeho soudku, beztak vám mluví z duše, protože některá z vašich kámošek, co má aspoň bakaláře z genderových studií, to občas postne na fb, ale beztak tomu, i když jsou to instantní a už natrávené psychologické teorie, moc nerozumíte, protože to přece jenom nepíše opuštěná, vyhořelá, ublížená, nedoceněná nebo nějak jinak nabořená silná emancipovaná žena, ale sypou to lidi za peníze, a ti samozřejmě nemají žádný zájem na tom, aby do článečků vypouštěli kostlivce ze svých skříní a vlastně tak jen opsali, jak jsou v prdeli a že další krok bude odmašťovna.

https://psychologie.cz/hranice-zdrave-tolerance/

Tak já vám článek ještě přeložím do vaší řeči, do lidštiny, protože, i když není nejvědečtější, je na vás moc chytrý, a navíc – a to je největší zlo – byste si jej beztak přeložily po svém a zase byste měly pocit, že říká, že jste úžasně silné ženy. Opak je pravdou. Autor s klidem a vkusem vysvětluje, že jste nesnesitelné hysterky, co se staví do pozice oběti, prostě se vám snaží vysvětlit, ať se z toho piedestalu sebedůležitosti radši samy degradujete.

Cituju vše říkající perex: Když něco tolerujeme, znamená to vlastně, že nám to vadí.  

Mně to třeba přijde hodně cool, demystifikovat toleranci a poukázat, že je vlastně pravý opak toho, jak se používá, tj. jako slepé akceptování všeho. Upside down. Je to ve skutečnosti neakceptování každé odlišnosti a zařazení do mind boxíku “tolerance”, a to jen z pohodlnosti, slabosti a strachu, abyste samy sebe nemusely konfrontovat s okolím a čelit skutečnosti, že nejste takové správňačky, jak postujete na těch fejsbucích.

Tolerance (vaše dosavadní nekorektní pojetí) je INTOLERANCÍ nejvyššího stupně (staré názvosloví, nové pojetí).

Bolí to? Zbořil se vám domeček z karet? Hučí vám z toho v paličce? Tak to mě nesmírně těší a dnes můžu jít v klidu spát, protože jsem udělala něco pro lidstvo. Pololidštinou.

Ale asi vás to spíš nebolí, protože jste to nepochopily. I tak mám radost. Příspěvky k tomu, jak to máte v hlavinkách popletené…   

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s