About

Texty, které jsou na tomto blogu k přečtení, se vyznačují nekorektností, nevědeckostí a necitem. Vychází ryze ze vzteku a pohoršení nad bujícími motivačními a ezoterickými texty, obrázky a videi, které získávají na četnosti a oblibě (!!!), rozhodně také díky sociálním sítím, ale hlavně díky tuposti a demenci a zvláštnímu smyslu sdílet a lajkovat koncepty, co nedávají žádný smysl.

Moje texty nemají nikoho ozdravovat, dávat “lepší” rady (protože kontroverznější – to je i u životních koučů a ezo-pind dost v kurzu a na lidi to platí, jak se tak říká), jak dosáhnout osobní a profesní rovnováhy, klidu v první položce, úspěchu ve druhé. Ani nemají být terapií šokem; je to ryze reakce na zmíněný bující trend debility a demonstrace toho, že je pořád naděje, že existují i lidi, co blbost identifikují jako blbost a nenechají se zmást dadaistickými kombinacemi slov úspěch – štěstí – láska – porozumění – rovnováha – tolerance – spokojená rodina – sebevědomí atd., položky to zaručeně pozitivní, ale prostředky účel nesvětí… Každopádně i kdyby mým cílem bylo otevírání očí lidí, co se dobrovolně nechávají dopovat motivací a zaručenými cestami k lepšímu životu, rozhodně bych toho nedosáhla. Zmínění dobrovolníci totiž moje příspěvky nemůžou pochopit, buďto že jsou úplně tupí, nebo už si zvykli na textíky, které nemají hlavu a patu, žádný význam, záměr nejasný.

Jediné, co za impotentními texty o úspěchu, spokojenosti a štěstí vidím, je urputná snaha autorů tyčit middle finger na sémantiku a týrat stylistiku i gramatiku. Když je čtu, chce se mi plakat a křičet. Tak se z toho radši vypíšu, protože já to, na rozdíl od životních koučů a ezopíč, umím…      

Mé vzory, mentoři a guru jsou Homer Simpson, Rick Sanchez, Louise Belcher, Stewie Griffin, z neanimovaných charakterů Louis C.K., Dylan Moran a z žen (páč jsem emancipovaná jako každá žena v druhé dekádě 21. století) ta paní bez domova z Brna (nevím, co je víc signifikantní: že je z Brna, nebo že je bez domova?), co se o ní před pár lety psalo, když prováděla orální sex za bílého dne na zastávce u hlaváku, a když ji přišli policajti napomenout, řekla, že se to může, že nedělá nic špatného, protože je to její druh… a takový argument nepřebiješ!

Advertisements